« Travanj 2024 »

LdV Young & Europe - Sudionici mobilnosti

Sudionici mobilnosti projekta Young & Europe

Sudionici mobilnosti koji su odabrani prema kriterijima određenim na zajedničkom radnom sastanku partnera

Učenici Tehničke škole Slavonski Brod

1. Barbara Posavac

2. Ivan Marceković

3. Kristijan Zubak

4. Dominik Bartolović

5. Valentino Zablocki

6. Tomislav Vukasović

Nastavnik pratitelj: Vikica Lukić, dipl.inž.

Učenici Industrijsko- obrtničke škole Slavonski Brod

1. Josip Benčević

2. Ivica Matić

3. Admir Čaušević

4. Pavo Stjepanović

5. Bruno Blek

6. Matej Katavić

Nastavnik pratitelj: Stanislav Klouda, dipl.inž.

Iskustva sudionika

Kao što sam napomenula, zadovoljna sam praksom. Iako je kratko trajala upoznala sam se s težim i zahtjevnijim zadacima, novim i kvalitetnijim strojevima, boljom podlogom za budućnost. Komplicirani izradci ponukali su me da još više napredujem u svojoj struci i težim ka boljem rezultatu. Vidjela sam, upoznala se sa stvarima koje će mi uvijek biti poticaj za učenje, a možda i nove inovacije u budućnosti.

Barbara

Sami odlazak u Njmačku za mene je bio veliki napredak. Pružena mi je mogućnost da ondje studiram i zbog toga sam jako sretna. Što se tiče stranog jezika, oslobodila sam se i sada bez problema pričam i što je najbolje poboljšala sam engleski jezik, a isto tako naučila i nekoliko riječi njemačkog jezika. Voljela bih se onamo vratiti i barem kratko ondje raditi jer se tamo cijeni red rad i disciplina. Boravak ondje pobudio mi je želju da učim njemački jezik.

Barbara

Škola kao matična ustanova je pružila maksimalnu potporu i omogućila stručno i adekvatno obavljanje priprema. Tijekom obavljanja priprema učili o zemlji domaćinu ( povijest, kultura, geografija...), kao i o stručnim nazivima na engleskom jezku.

Tomislav

Prije svega, zahvalan sam školi što sam odabran za odlazak na mobilnost. Također izražavam zahvalnost  Vitalisu na odličnoj organiziranosti stručne prakse. Zahvalan sam i na dobivenom EU certifikatu koji će mi uvelike pomoći u mom daljenjem životu.

Tomislav

Preporučio bih svim budućim sudionicima i oni koji to žele postati ali su neodlučni, da prihvate sve što im se u životu pruža. Prihvatite ovaj projekt i posjetite Njemačku na 2 tjedna . Odradite praksu najbolje kako možete, pokažite svoje znanje, jer vam ovo jednog dana može uvelike pomoći, kako u školovanju tako i daljnjem školovanju.

Tomislav

Preporučio bi svojim vršnjacima da probaju takve projekte. Nemaju šta izgubiti steći će nova iskustva koja neće nikada zaboraviti.

Kristijan

Stručna praksa će mi pomoću u mom budućem životu ponajviše za vrijeme školovanja. Osim toga, certifikat koji smo dobili najviše će mi pomoći prilikom mog zapošljavanja. U Njemačkoj sam stekao nova iskustva, upoznao njihov način rada.

Kristijan