« Travanj 2024 »

LdV Young & Europe - Aktivnosti

Aktivnosti projekta Young & Europe

Završetak projekta

Tehnička škola Slavonski Brod uspješno je završila projekt LdV Young&Europe. Dokaz o tome je Odluka AMPEU o isplati financijske potpore i prihvat Završnog  izvješća.

Diseminacija projekta

Nakon izvršene mobilnosti projekt se nastavlja sa aktivnostima diseminacije. Diseminacija će se održavati sljedeća dva mjeseca, a uključivat će izradu Power Point prezentacija od strane voditelja projekta te učenika. Diseminacija u obliku predavanja i prenošenja iskustava održat će se na Nastavničkim vijećima, Tehničke škole Slavonski Brod i Industrijsko- obrtničke škole Slavonski Brod, Vijeću roditelja Tehničke škole Slav. Brod, Vijeću učenika Tehničke škole Slav. Brod, ŽSV školskih knjižničara Brodsko- posavske županije, Međužupanijakom stručnom vijeću elektrotehnike te kao posebna izlaganja učenicima Tehničke škole Slavonski Brod i Industrijsko- obrtničke škole Slavonski Brod.

Također je predviđena diseminacija putem medija, odnosno novina, radija i televizije.

Završena mobilnost

Sudinoci projekta LdV Young & Europe vratili su se  iz Njemačke nakon uspješno provedene mobilnosti. Učenici su sa profesorima pratiteljima u Njemačkoj proveli dva  tjedna, od 7.11.2010. do 21.11.2010.

Početak mobilnosti

Sudinoci projekta LdV Young & Europe sretno su stigli na svoje odredište, u Leipzig ( Njemačka). Učenici će sa profesorima pratiteljima u Njemačkoj provesti dva  tjedna, od 7.11.2010. do 21.11.2010. Tokom tjedna ih očekuje svakodnevno obavljanje prakse u vodećim europskim poduzećima ( BMW, Volksvagen, Siemens itd.) a za vikend kuturni programi u organizaciji partnera domaćina, Vitalis GmbH.

Sastanak partnera TŠ-IOŠ

U četvrtak, 4.11.2010. u 10:00 sati u Tehničkoj školi Slavonski Brod, održati će se sastanak partnera Tehničke škole Slavonski Brod i Industrijsko -obrtničke škole   Slavonski Brod. Sastanku će prisustvovati:   Janja Breklao, prof.( ravnateljica TŠ), Zvonko Petanović, prof. ( ravnatelj IOŠ), Stanislav Klouda, dipl.ing. (pratitelji sudionika mobilnosti), Vikica Lukić, dipl.ing (voditeljica projekta i pratiteljica sudionika mobilnosti), Jadranka Junačko, dipl. knjiž. ( voditeljica projekta).

Cilj sastanka: izvijestiti partnere o provedenim aktivnostima te dogovoriti zadnje detalje vezane za mobilnost.

Drugi roditeljski sastanak

U četvrtak 4.11.2010. u 19:00 sati u Tehničkoj školi Slavonski Brod ( prostor školske knjižnice) održat će se drugi roditeljki sastanak prije odlaska u Njemačku.

Završena priprema sudionika mobilnosti

U subotu 30.10.2010. završene su pripreme za sudionike mobilnosti. Također su obavljeni zadnji dogovori vezani za mobilnost.

Priprema sudionika mobilnosti

U Tehničkoj školi se svake subote, od 18.09.2010. i završno sa 30.10.2010., održavaju pripreme sudionika mobilnosti. Pripremne aktivnosti odvijaju se iz područja kulture, pedagoške pripreme te jezične pripreme.

Voditeljica pedagoških priprema: Vikica Lukić, dipl.inž.

Voditeljica kulturoloških priprema: Jadranka Junačko,dipl.knjižničar

Voditeljica jezičnih priprema: Gabrijela Mofardin, prof.

Fotografije sa priprema pogledajte u Foto-galeriji.

Vidljivi smo i na Internetu!

Od 30.rujna 2010. sve informacije vezane za projekt Young & Europe možete provjeriit na web stranici Tehničke škole te na stranicama partnera projekta.