NOGOMET-natjecanje šk.god. 2013./2014.
Autor: Marija Kristić, 12. 11. 2013.

Kao i prethodnih godina zahvaljujući razumijevanju Ustanove za gospodarenje sportskim objektima, osobito gospodinu Stipi Lemešiću na terenima Sportskog centra „Klasije“ , održana su razredna natjecanja u malom nogometu kao sastavni dio slobodnih aktivnosti učenika naše škole.

Rezultati natjecanja su u nastavku vijesti.

Voditelj: Petar Perković prof.

Prvi razredi

Natjecanje prvih razreda održano je na terenima SC „Klasije“. Sudjelovalo je sedam ekipa.Igralo se po kup-sustavu po pravilima Futsala. Utakmice su bile dinamične, borbene i uglavnom do posljenjih trenutaka neizvjesne.U finalu su se sastale ekipe 1.A i 1.D razreda.U regularnom tijeku rezutat je bio 3:3 a boljim izvođenjem šesteraca sa 4:3 pobjedio je 1.A razred i na taj način se plasirao u play-off. Zavidno nogometno umijeće i sportsko držanje pokazali su Ivandić (1.D), Babić,Mikičić (1.A)

Drugi razredi

Natjecanje drugih razreda održano je na terenima SC „Klasije“. Sudjelovalo je sedam ekipa. Igralo se po kup-sustavu po pravilima Futsala.Utakmice su bile dinamične, borbene i uglavnom do posljenjih trenutaka neizvjesne.U finalu su se sastale ekipe 2.A i 2.B razreda. 2.A razred je prikazao iznenađujuće kvalitetnu i kombinatornu igru iu naglašenu borbenost, ali su uglavnom zbog povrede jednog od ponajboljih igrača – Crnac Andreja izgubili u finalu of 2.B razreda sa 3:0 . Zavidno nogometno umijeće i sportsko držanje pokazali su Crnac,Drgin (2.A) ,Benković,Rajkovačić,Pajković,Kuzmić (2.B), Radman,Kraft (2.E), Jurišić,Hiler,Miletić (2.G), Galović (2.C).

Treći razredi

Natjecanje trećih razreda održano je na terenima SC „Klasije“. Sudjelovalo je sedam ekipa. Igralo se po kup-sustavu po pravilima Futsala. Utakmice su bile dinamične,borbene i uglavnom do posljednjih trenutaka neizvjesne. U finalu su se sastale ekipe 3.A i 3.B razreda.Utakmica je bila neizvjesna ali ipak se 3.A razred plasirao u play-off .. Zavidno nogometno umijeće i sportsko držanje pokazali su Dubac,Ivešić (3.B) ,Lošić,Plivelić,Tukara,Popović,Balažić (3.A), Marić,Teskera (3.C).

Četvrti razredi

Natjecanje četvrtih razreda održano je na terenima SC „Klasije“ .Sudjelovalo je četiri ekipe, od toga dvije su bile nekompletne. Igralo se po kup-sustavu po pravilima Futsala. Utakmice su bile dinamične ,borbene i uglavnom do posljednjih trenutaka neizvjesne.U finalu su se sastale ekipe 4.A i 4.C razreda. Nakon neizvjesne i na momente dramatične borbe uz malu naklonost „božice Fortune“ rezultatom 9:7 pobjedio je 4.C razred te se plasirao u play-off. Zavidno nogometno umijeće i sportsko držanje pokazalisu Marić,Lucić (4.A) , Popović,Mandić,Pavić, Rašić (4.C).

Polufinalno natjecanje

U play-offu na SC „Klasije“ sastali se se 1.A i 3.A te 4.C i 2.B . Oba polufinalna susreta pokazala su da su se sve 4 ekipe zasluženo plasirale u polufinale. Obje polufinalne utakmice bile su izuzetno uzbudljive i kvalitetne sa bezbroj lijepih kombinacija , „tunela“ ... a pobjednici su bili odlučeni na bolja izvođenja šesteraca, oba puta sa 5:4 u korist 3.A i 5:4 u korist 4.C.

Finalno natjecanje

Finalna utakmica održana je u Sportskoj dvorani Brod,a sastali sus e 4.C i 3.A razred. U zanimljivoj utakmici učenici 4.C razreda pokazali su svoju kvalitetu pa su uvjerljivo svladali 3.A razred s rezultatom 5:2. Strijelci za pobjedničku ekipu su: Rašić (2), Mandić, Popović i Pavić (1), a za 3.A Jakić i Balažić. Finalnu utakmicu izvrsno profesionalni nogometni sudac Anto Majstorić.

Pohvaljujem sve učenike na korektnom ponašanju i sportskom moralu.

Voditelj: Petar Perković prof.