Riječ ravnateljice
Autor: Vlasta Dasović, 30. 3. 2012.

Poštovani učenici,

od ponedjeljka 2. travnja do 9. travnja 2012. je vrijeme Uskršnjih blagdana.

10. travnja 2012. utorak je radni dan i u školu se dolazi po važećem rasporedu.

Vrijeme je blagdana i slavlja, ali ne zaboravite i na svoje radne obveze.

Četvrti razredi nakon praznika imaju još mjesec dana rada (nastava završava 18. svibnja), za ostale razrede 15. lipnja 2012.

Vremena je premalo, napose za one koji imaju negativne ocjene. Dva tjedna pred kraj ne pišu se nikakvi testovi.

Odgovorni trebate biti radi sebe, neodgovoran čovjek ne stiže nikamo, ostaje u slijepoj ulici Planirajte vrijeme i ispunite ga radom, radosno ćete živjeti svaki dan.

Potičem vas na humanitarnu akciju prikupite novac u iznosu od 100 eura te predajte do 30. ožujka na blagajnu ,  kako bismo uplatili sva sredstva za ovu godinu.

Svima vama koji ste se radosno uključili u akciju u ime djece Benina, iskreno hvala.

Poštovani učenici, želim vas malo uvesti u posljednje korizmene dane kroz jedno razmišljanje i ispitajte svatko na osobnoj razini sebe gdje sam ja u odnosu na svoju vjeru u Boga  kroz misao:

"Bože moj, Bože moj zašto sam te ostavio/la:"

Dao si mi vrijeme za: promišljanje, otkrivanje, analiziranje, prepoznavanje, priznanje...

Dao si mi vrijeme za vlastiti život, zapažanje i odbacivanje lošega. a umnožavanje dobroga, za sebe i za mene, a ja otkrio/la sam druge ljude te tu i tamo Tebe Isuse, nigdje mene!

Dao si mi vrijeme u kojem sam vikala: Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio! Vikala sam i vikala, ljutila se i ljutila dok nisam posustala, onemoćala, zastala i predala ti se!

Tada sam shvatila, sada Ti priznajem i pitam se:

Bože moj, Bože moj, zašto sam te ostavila?

Bog  nas neizmjerno ljubi, želi sudjelovati u našem životu, želi s nama koračati.

Dopustimo mu da nas nađe, prožme, pročisti, podigne, pouči i oduševi kako bismo ga svim bićem zavoljeli i znali živjeti s riječima sv. Augustina "Ljubi Boga i čini što hoćeš".  Čovjek koji ljubi Boga, ljubi i bližnjega.

Pođimo hrabro i dopustimo da Isus bude naš učitelj! Bude li tako, moći ćemo ga svjedočiti ne osvrćući se što će nam reći drugi. Bit ćemo ispunjeni silinom ljubavi kojom ćemo ispunjeno živjeti i hrabro svjedočiti, bilo to zgodno ili nezgodno.

Dragi mladi, vama i vašim obiteljima puno radosti i obilje mira u obitelji i srca vaša neka donese uskrsli Krist.

Ravnateljica:

Janja Brekalo, prof.