Evanđeoska škola ljudskosti i čovječnosti
Autor: Jadranka Junačko, 22. 12. 2009.

Poštovani mladići i djevojke,

ovih dana puno sam čitala i željela sam nešto lijepo reći vama. Kako svako biće čezne za pravom i iskrenom ljubavi, izdvojila sam misao kao poruku vama :« Ljubite svoju obitelj, a onda ćete moći ljubiti i prihvaćati sve ostale ljude oko sebe.»

Što je Božić?

To je blagdan ljubavi, savršene ljubavi. To je evanđeoska škola ljudskosti i čovječnosti.

Isusove riječi su: « Kad vas svi prestanu voljeti, ja vas bezuvjetno volim». Božić je vrijeme radosti, a radost je plod ljubavi. Svako čovjekovo srce čezne za radošću.Žalost, razočaranje, praznina stvarnosti su koje svako čovjekovo srce želi izbjeći ili što prije nadvladati. Odlučiti se za ljubav znači odlučiti se za radost. Radost se rađa u čovjekovu srcu i ona živi u njemu, kad se srce otvara drugima odgovarajući na njihovu ljubav.

Ljubav daje obećanje da ćemo njome sve postići. Kroz ljubav počinjemo sebe odgajati, odgajamo sebe prema pravilima života, koja je Bog usadio u svako srce, te tim pravilima trebamo ostati vjerni i tada ćemo imati puninu radosti.

Ljubav je milost. Ona je dar čovjeku. Međutim ljubav je plod suradnje, plod vježbe za slobodno prihvaćanje nutarnjih zakona rasta i razvijanja ljubavi.  Svaki je dan dar, zadatak i poziv da se raste u ljubavi. Dan je ispunjen smislom kad tako činimo, a kad ne činimo onda ostajemo prazni.

Vježbe po kojima to činimo su: praštanje, pomirenje i milosrđe. Tko god tako radi on je u neprestanoj pripremi za Božić i u neprestanom Božiću.Naš bližnji postaje mjesto i prostor mimo kojega mogu proći i ne ostvariti duboki susret s Bogom. Stoga naš bližnji postaje naš hram ili pakao.

Sreća Božića je što svakom srcu vraća radost, a radost otvara srce prema Bogu i čovjeku.  U tom ozračju ljubavi počevši od naših obitelji nesebično ju darivajmo svakom članu, činimo dobra djela prema svakom čovjeku. Tu radost koju dariva ljubav i milosrđe doživimo za blagdan Božića i živimo je svaki dan u Novoj 2010. godini.

Sretan  i blagoslovljen Božić , te mir i radost u Novoj godini vama i vašim obiteljima želim u ime Nastavničkog vijeća i svoje osobno.

S poštovanjem,

RAVNATELJICA: