« Travanj 2024 »

Novim ICT kompetencijama nastavnika do modernih školskih kurikuluma
Autor: Jadranka Junačko, 14. 10. 2014.

Tehnička škola Slavonski Brod partner je u projektu „Novim ICT kompetencijama nastavnika do modernih školskih kurikuluma“ u okviru programa Erasmus+ KA1. Nositelj projekta je Tehnička škola Sisak.

Projekt “Novim ICT kompetencijama nastavnika do modernih strukovnih kurikuluma” namijenjen je nastavicima strukovnih škola. Tehnička škola Sisak je koordinator i nositelj projekta. Partneri su srednje strukovne škole i to Tehnička škola Kutina, Elektrotehnička i prometna škola Osijek, Tehnička škola Slavonski Brod i Strukovna škola Vice Vlatkovića Zadar. Tijekom projekta 20 ravnatelja i nastavnika obavit će mobilnost od 8 dana u Republici Irskoj u gradu Dublinu. Tijekom mobilnosti posjetit će obrazovne institucije i poduzeća i sudjelovati na radionicama i predavanjima iz informatičko-komunikacijskih tehnologija. Potpora koju Tehnička škola dobiva za ovaj projekt iznosi 35.540,00 Eura.

Razlog za pokretanje ovog projekta je taj što je jedan od strateških ciljeva EU za razdoblje 2011-2020 poboljšanje kvalitete i učinkovitosti strukovnog obrazovanja i osposobljavanja i jačanje atraktivnosti i važnosti strukovnog obrazovanja, kako bi strukovno obrazovanje moglo odgovoriti na potrebe tržišta rada i u budućnosti dovesti do gospodarskog napretka EU i njenih članica. U skladu s tim je i zadatak da strukovno obrazovanje podigne kvalitetu i to ponajprije podizanjem kvaliteta i kompetencija nastavnika i ravnatelja škola.

U projektu sudjeluje nastavno i nenastavno osoblje Tehničke škole Slavonski Brod i to: Mirjana Onukijević, ravnateljicaJadranka Junačko, dipl.knjiž.; Zvjezdana Došlić, informatičar; Nada Vuković, dipl.inž.

Više o projektu pročitajte u dokumentu koji se nalazi u prilogu ili na http://ss-tehnicka-sk.skole.hr/erasmus_/new_ictk

Ciljevi projekta će se ostvariti kroz osmodnevnu mobilnost u tvrtkama i obrazovnim centrima u Irskoj putem prezentacija, radionica, okruglih stolova i sudjelovanja na nastavi (job shadowing). Mobilnost će biti organzirana od 2. 11. 2014. do 9. 11. 2014. Tako će u okviru projekta biti organizirana posjeta središtu kompanije Google za Europu u Dublinu. Osim toga bit će posjećene još tri kompanije koje koje se bave ICT-om ili u svom radu koriste ICT. Cilj odlaska u kompanije je da vidimo koja znanja trebaju tržištu rada kako bismo ih mogli staviti u školske kurikulume, a posjetit ćemo i tri edukacijska centra u kojima se obrazuju ICT stručnjaci i jedan koledž.

Krajnji rezultati projekta bit će nove ICT kompetencije nastavnika i ravnatelja, koje će rezultirati novim modernim školskim kurikulumima, a to će u konačnici dovesti do učenika koji će usvojiti moderna znanja potrebna tržištu rada od čega će dugoročno koristi imati i nastavnici i učenici, škola, kompanije i lokalna zajednica.

Priloženi dokumenti:
Sazetak_projekta_NewICT.doc (1.06 MB)